rbt

         Dnia 15.10.2020 r. o godz. 13.00 w holu szkoły odbyła się uroczystość „Pasowanie na Świetliczaka” uczniów klas pierwszych. Wychowawczyni, Helena Nowicka, przygotowała dla pierwszoklasistów kilka zadań do wykonania.
Na początku odbyła się próba wiedzy, która polegała na odgadnięciu zagadek.  Następnie pierwszoklasiści zostali poddani próbie szybkości i dokładności. Zadaniem dzieci było nazbierać jak najwięcej podkładek i ułożyć z nich wieżę oraz bieg z piłeczką pingpongową na tekturowej tacce. Kolejnym zadaniem był test gotowości świetlicowej, w którym uczniowie odpowiadali na pytania sprawdzające ich wiedzę. Potem odbyło się uroczyste ślubowanie –  dzieci powtarzały odczytywany przez wychowawcę tekst przyrzeczenia. Na zakończenie przyszedł czas na rozdanie pamiątkowych dyplomów.
Dzieci poradziły sobie doskonale z zaliczeniem wszystkich prób, a uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, że dobrze się bawiły.

Helena Nowicka