9 marca, wśród uczniów klas drugich i trzecich, uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej, został przeprowadzony konkurs pod hasłem „H. Ch. Andersen i jego baśnie”. Celem konkursu było:

  • zapoznanie z twórczością H. Ch. Andersena,
  • budzenie zainteresowań czytelniczych,
  • sprawdzenie stopnia znajomości baśni,
  • kształtowanie umiejętności przekazywania przez dzieci zapamiętanych wiadomości,
  • zachęcanie do brania udziału w konkursach,

W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny z każdej grupy świetlicowej. Tematyka konkursu obejmowała  następujące baśnie H. Ch. Andersena: Calineczka, Nowe szaty Cesarza, Księżniczka na ziarnku grochu, Słowik, Królowa Śniegu, Dzikie łabędzie, Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z zapałkami.

Dzieci bezbłędnie  odpowiadały  na zadawane pytania dotyczące baśni Andersena oraz jego biografii, rozpoznawały z jakiej baśni pochodzą cytowane fragmenty, układały puzzle oraz rozsypanki wyrazowe.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Hanna Żybura,  Wiktor Mirek
II miejsce: Pola Pawlak, Julia Kalinowska
III miejsce: Zuzanna Hałkiewicz, Natalia Mazurek

Za chęć uczestnictwa w konkursie i zaangażowanie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Wszystkim uczestnikom gratuluję ogromnej wiedzy i serdecznie dziękuję za zainteresowanie konkursem  i zachęcam do poznawania innych baśni  poprzez ciągłe  spotkania z książką Pana Andersena.

H. Nowicka

Galeria zdjęć