Podobnie jak w latach ubiegłych, w dniu 6 listopada 2020r. nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „ŚNIADANIE DAJE MOC” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku było nieco inaczej niż zwykle. W klasach zostały przeprowadzone pogadanki, a uczniowie dowiedzieli się, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, oraz dlaczego picie wody jest tak ważne. Dzięki temu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, wsparli nas rodzice naszych uczniów, przygotowując w domu zdrowe i piękne kanapki. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki. Następnie w klasach odbyła się degustacja zdrowych kanapek. Wcześniej uczniowie w klasach wykonali prace plastyczne na temat zdrowego odżywiania, w tym dniu prace zostały wyeksponowane.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Tego dnia Moc skupiała się wokół 12 Zasad Zdrowego Żywienia według Instytutu Matki i Dziecka.
Wszystkie nasze działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów.
Akcję koordynowały: Renata Pyziak, Bożena Cichy, Żaneta Ścisłowska.