W dniach  10.05 – 14. 05 2021 roku w naszej szkole odbywały się Dni  Europejskie. Miały one na celu przybliżenie tematyki Unii Europejskiej, a także zachęcenie do poznawania wybranych państw europejskich, ich kultury, stylu życia, stolic, znanych postaci i miejsc.
              Z tej okazji na holu szkoły wykonano gazetki, które miały przybliżyć uczniom wiadomości związane z UE. Klasy pierwsze i drugie  brały udział w konkursie plastycznym pn. „Z czego znamy kraje Unii Europejskiej ”. Tablica z pracami laureatów udekorowała hol szkoły.

Zwycięzcami zostali:

• I miejsce – Maksymilian Kreber z klasy 1b i Fabian Krzykała z klasy 2c,
  • II miejsce – Leona Łapawa z klasy 1b, Bartosz Mordarski z klasy 2b i Nadia Ejsmont

z klasy 2c,

• III miejsce – Lena Potera z klasy 1b i Filip Szot z klasy 1b oraz Oliwia Goc z klasy 2b

i Dawid Świtalski z klasy 2c.

Wyróżnieni:

• Agata Niemiro z klasy 1b,
  • Jakub Rzepniak z klasy 1b,
  • Kacper Sobczak z klasy 1b,
  • Kaja Ziobroniewicz z klasy 1b,
  • Nikodem Szklarczuk z klasy 2b
  • Nadia Rozbejko z klasy 2b,
  • Adrian Hanke z klasy 2c,
  • Brunon Subotkiewicz z klasy 2c,
  • Jakub Suchecki z klasy 2c.

Klasy trzecie wzięły udział w quizie pn. „Europa nasz wspólny dom”.  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.

• I miejsce zajął – Mikołaj Sadowski z klasy 3a
  • II miejsce zajął – Arkadiusz Ścisłowski z klasy 3a
  • III miejsce zajął – Kornel Tarnowski z klasy 3 d

Tydzień Europejski  dla  klas I-III  przygotowały i przeprowadziły Bożena Cichy i Joanna Donaj.

J. Donaj