Dnia 30 listopada w  klasie 1b upamiętniliśmy zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja. Tego dnia przyszłość otworzyła swoje tajemnice. Wszystkie wróżby potraktowaliśmy oczywiście z  przymrużeniem oka. Były różne rodzaje wróżb, a każda z nich miała inne znaczenie. Jedna z wróżb polegała na wbiciu igły w papierowe serce i odgadnięciu kogo poślubimy. Wróżono także z wykorzystaniem:

– kostek do gry,
– pięciu talerzy, pod którymi znajdowały się: cukierek, piórko, ziarenko pieprzu, muszelka, kamyk (każdy z rekwizytów miał swoje tajemnicze znaczenie),
– zdjęć przedstawiających różne gatunki kwiatów.

Tego dnia nie mogło zabraknąć magicznej piosenki. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Czary – mary”. Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy 8c, które pomogły przeprowadzić spotkanie z wróżbami.
A. Urbaniak

więcej zdjęć