18 maja 2023 r. w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych w Głogowie  miała miejsce „Wielka Majówka”. Uczestniczyli w niej uczniowie naszej szkoły, którzy biorą udział w realizacji Programu Zajęć Integracyjnych „Jesteśmy tacy sami” oraz koordynatorka tego programu-pani Marta Bartkowiak. Podczas spotkania mieliśmy okazję podziwiać  występy artystyczne przygotowane przez uczniów z zaprzyjaźnionej placówki. Uczennice naszej szkoły z klasy VIa w ramach zajęć koła teatralnego przygotowały układy taneczne i również pochwaliły się swoimi umiejętnościami przed zgromadzoną publicznością. Mogliśmy zobaczyć prezentację sprzętu strażackiego oraz przepiękne motocykle, była możliwość poskakać na „dmuchańcach”  i pomalować twarz  w salonie piękności. Gospodarze zadbali o poczęstunek- kiełbaski, frytki   i pyszne ciasta. Najważniejsze jednak jest to, że realizacja programu „Jesteśmy tacy sami” przyniosła widoczne efekty – zniknęły wszelkie bariery, które niestety często dzielą ludzi niepełnosprawnych i zdrowych. Dzieci wspólnie uczestniczyły w zabawach i konkursach, a zabawa była wyśmienita.

M. Bartkowiak